Haruki Murakami „Norvegų giria“

Po ilgokos pertraukos grįžau į savo virtualią biblioteką, šįkart su Haruki Murakami knyga „Novegų giria“. Kodėl būtent šita knyga? Ne kartą skaičiau jog šis autorius yra ypač išgarsėjęs jaunimo tarpe, tad, aptikusi bibliotekoje, stvėriau. Ir mano skaitymas užtruko ilgai. Galbūt mokymąsis pailgino šį procesą, bet taip pat ir ištęstas knygos turinys. Taigi apie ką šis leidinys?

Pagrindiniai veikėjai yra trys: Vatanabė, Naoko ir Midzuki. Tai trys jauni žmonės, besimokantys universitete. Visi jie pateikti įdomiai, su savu mąstymo stiliumi, tačiau labiausiai širdis linko prie Vatanabės (tikriausiai todėl, jog jam taip pat skaitymas yra malonumas). Naoko ir Midzuki dvi merginos, kurioms neabejingas minėtasis vaikinukas. Visa ši knyga išsiskyrė keistais veikėjų likimais. Mirtys, depresijos ir ligos skamba nepatraukliai, tačiau būtent dėl to Norvegų giria ir yra įdomi. Negaliu sakyti, jog tai buvo kažkas, kas mane įtraukė, tačiau pabaiga nenuvylė, nors ir buvo galima nuspėti įvykius.

Tiesa, kaip minėjau, turinys ištęstas, tad, manau, autorius tikrai galėjo visa tai aprašyti trumpiau. Bet yra, kaip yra.:)

Mano įvertinimas:3/5

Tai, ką mano širdyje sujaudino Hacumi, buvo pačios mano esybės dalis, labai ilgai snūduriavusi. Užgriuvęs suvokimas pervėrė mane tokiu sielvartu, kad kone apsipyliau ašaromis.
Kitąsyk užsimerkęs paliesdavau kokią pažįstamą knygą ir giliai į plaučius įtraukdavau jos kvapą. Vien šito pakakdavo, kad pasijausčiau laimingas.
Mirtis egzistuoja ne kaip gyvenimo priešingybė, o kaip jos dalis. 
Haruki Murakami

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Balys Sruoga "Dievų miškas"

Francas Kafka "Metamorfozė"

Anos Frank Dienoraštis