Charles Bukowski „Skaitalas“

Ką gi, dar po vienos ilgos pertraukos papildžiau savo perskaitytų knygų sąrašą, Šį kartą tai Charles Bukowskio „Skaitalas“. Turbūt vienas iš keisčiausių kūrinių, kuriuos teko skaityti. Tačiau tai nereiškia, jog jis buvo neįdomus, atvirkščiai, skaitėsi lengvai, tačiau nelabai greitai (galbūt todėl, jog didžiąją laiko dalį užėmė mokslai). 
Na, o pats kūrinys apie Los Andželo detektyvą, kurio profesijoje vienu metu atsirado daug keisčiausių bylų. Ponia Mirtis, Raudonasis Žvirblis, Džeinė Nitro, kuri, beje, sutvėrimas iš kosmoso, tik pasivertęs į moters kūną. Taip, tai skamba itin keistai, bet skaitant buvo net juokinga. Pagrindinio veikėjo gyvenimas, deja, niūrius, pilkas ir ganėtinai liūdnas. Žlugusios trys santuokos, nė vienos atžalos ir kiekvieną dieną alkoholis. Nors dabar yra daug tokių žmonių ir tai nebe naujiena, tačiau vistiek liūdnoka, jog niekas nieko nesistengia dėl to pakeisti.
Betkuriuo atveju, tai buvo mano antras perskaitytas C. Bukowskio kūrinys (pirmasis „Arklienos kumpis“ skaitėsi sunkiau). Ateity planuoju susipažinti artimiau su šiuo rašytoju.:)
Mano įvertinimas: 4/5

Citatos“ Taigi mes galime išnykti per dvi dienas ar pratempti dar tūkstantį metų. Mes patys nežinome, kas bus, todėl dauguma žmonių tiesiog numojo į viską ranka. “

“ Žemė. Smogas, žmogžudystės, užnuodytas oras, užnuodytas maistas, neapykanta, beviltiškumas, viskas. Vienintelis nuostabus dalykas Žemėje - gyvūnai, tačiau ir juos naikina, tuoj nebeliks nė vieno išskyrus prijaukintas žiurkes ir hipodromo žirgus. “

Charles Bukowski

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Balys Sruoga "Dievų miškas"

Jonas Mekas „Laiškai iš Niekur“

Francas Kafka "Metamorfozė"